Eksperti amerikan: Pandemia do të përfundojë me përfundimin e valës Omicron, por sëmundja Covid do të mbetet

Me përfundimin e valës së mutacionit Omicron, pandemia do të përfundojë, por sëmundja Covid do të mbetet, vlerëson Dr. Christopher Murray, kreu i Institutit për Matjen dhe Vlerësimin e Shëndetit në Universitetin e Uashingtonit. I pyetur se kur mendon se do të përfundojë pandemia, Dr. Murray u përgjigj: “Pandemia do të përfundojë sapo të përfundojë […]

më shumë
Vaksinat COVID-19: Përgjigje të drejta për pyetjet e zakonshme

Nëse keni frike dhe pyetje nëse doni te beni një vaksinë COVID-19 ose jo, nuk jeni vetëm. Ka shumë arsye që mund të ndikojnë në faktin pse disa njerëz janë më pak të prirur të marrin vendim rreth  vaksinimin e tyre, duke përfshirë pyetjet e vazhdueshme në lidhje me sigurinë, efektet anësore dhe sa mirë […]

më shumë
COVID-19

Epidemia Coronavirus 2019 (COVID-19) është një pandemi në vazhdim e shkaktuar nga koronavirusi SARS-CoV-2 dhe u identifikua për herë të parë në Wuhan, kryeqyteti i Provincës Hubei të Kinës, në Dhjetor 2019. Deri më sot Më shumë se 113 milion raste janë kryer konfirmuar në 215 vende dhe rajone, më shumë se 2.51 milion vdekje […]

më shumë
menu